Rocková Dolní Lhota, Dolnolhotský buben a Colours of Ostrava. Všechny tyto názvy letních festivalů mají společného jmenovatele, kterým je touha předvést návštěvníkům jinou než běžnou rockovou muziku a pop music.
Nejprve od poloviny 80.let dvacátého století v Dolní Lhotě, malé obci na Opavsku, do které jezdí tramvaj č.5 z Ostravy, zněl alternativní rock a reggae na Rockových Dolních Lhotách. Po posledním ročníku tohoto festivalu v roce 1991 nastala pauza vyplněná tvorbou jiných festivalů a v roce 1998 se oba spolupracovníci Zlata Holušová a Vláďa Koval rozhodli obnovit tradici festivalů v Dolní Lhotě, tentokrát ale akcí, založenou více na etnické hudbě a world music, s aktivní spoluprací návštěvníků. Tak vznikl dnes už legendární festival Dolnolhotský buben, který v České republice zahájil oblibu world music festivalu s bubenickým základem.
Dolnolhotský buben si vždy kladl za cíl mapovat českou scénu world music s přesahy do ostatních alternativních žánrů. Hlavním dominujícím nástrojem byl buben. Další zvláštností festivalu byla snaha zdůraznit aktivní zapojení diváků do hudby. Od prvního ročníku byli zvýhodňováni návštěvníci s bubnem a byla vždy pro ně v rámci programu připravována velmi úspěšná a oblíbená škola bubnování. Součástí festivalu bylo nejen bohaté občerstvení s důrazem na vegetariánskou kuchyni, ale též několik čajoven, prodej hudebních nástrojů a orientálního zboží.
Po svém čtvrtém ročníku v roce 2001 začala být Dolní Lhota malá, a proto se festival plynule přetransformoval ve fenomén s názvem Colours of Ostrava, a přestěhoval se do Ostravy.
Vláďa Koval se po několika letech odmlky rozhodl splnit četná přání bývalých návštěvníků Dolnolhotského bubnu a rozhodl se festival vrátit do Dolní Lhoty. V roce 2005 nám Buben ukázal, že neztratil nic ze své atmosféry a dokázal si, ve velké konkurenci podobných akcí, uhájit své místo. Poslední ročník Bubnu se pak v Dolní Lhotě konal v roce 2008.
V roce 2023 padlo rozhodnutí obnovit tradici festivalu. Tentokrát ve spolupráci Vládi Kovala s obcí Dolní Lhota a místními spolky v rámci rozvoje kultury nejen v obci, ale v celém regionu.