Menu
Obec Dolní Lhota
Dolní Lhota

Ustavující zastupitelstvo obce Dolní Lhota - 24.10.2022

Ivana Ježková - starostka

Dnes proběhlo zasedání nového zastupitelstva Dolní Lhoty.
Přečtěte si vzkaz pro vás od nové paní starostky Ivany Ježkové.

 

Vážení občané,


Do letošních komunálních voleb jsme šli s jasnou vizí, kterou jsme vám představili ve volebním programu.

Děkuji všem, kteří nám dali svou důvěru a chtěla bych říci, že funkci starostky chápu jako závazek, závazek vůči vám a naší obci s velkou mírou odpovědnosti. Volby nejsou nikdy o jednotlivci, a tak mé poděkování patří také těm, kteří se napsali na naši kandidátku a šli do toho s námi. Dále také mé poděkování patří rodině, přátelům a známým, kteří nás ve volbách podporovali. Hodně štěstí přeji i všem dalším zastupitelům, kteří získali vaši důvěru a společně teď budeme tvořit jeden tým.

Je krátce po volbách a já jsem už slyšela různé názory, jak se bude naše obec vyvíjet a jak bude fungovat. Nevím, kde vznikají, ale beru je s úsměvem. Naše plány a vize byly popsány v našem volebním programu a byly vytvořeny z vašich podnětů a názorů. Kromě orgánů obce, které byly dnes zvoleny, budou ještě fungovat dvě komise – komise kulturní a sportovní a komise pro rozvoj obce.

Komise kulturní a sportovní bude mít na starosti kulturu a sport v obci. Tato komise bude také spolupracovat se všemi našimi spolky a sdruženími tak, aby zde vznikla vzájemná spolupráce a pomoc při organizování akcí pro vás, pro veřejnost. Chceme navázat na to, co zde již funguje a kulturu a sport dále v obci rozvíjet.

Komise pro rozvoj obce bude poradním orgánem při plánování nových projektů pro rozvoj naší obce, projektů, které zpříjemní a zatraktivní život v naší vesnici. Naši cílem není to, co bylo učiněno či připraveno předchozím zastupitelstvem zahodit, či negovat. Chceme se poučit, a navázat na to, co již fungovalo a bylo pro obec prospěšné. Rozpočet naší obce pak chceme vylepšit pomocí čerpání dotací.

O našich záměrech a plánech vás budeme pravidelně informovat a pokud budete mít zájem, můžete se zapojit do veřejného dění. Budování komunity je jednou z velmi důležitých oblastí, na kterou se chceme zaměřit. V naší obci je spousta šikovných a aktivních lidí, kteří mají zájem s obcí spolupracovat.

Co nás v nejbližší době čeká? Do konce roku se musíme seznámit s chodem úřadu, jeho příspěvkových organizací (školy, školky), musíme sestavit a schválit rozpočet na příští rok. V prosinci bude ještě jedno veřejné zasedání zastupitelstva, na kterém již chceme kromě schválení rozpočtu také přijmout např. směrnici o zadávání veřejných zakázek, nebo pravidla pro rozdělování obecních dotací.

Tak jak je v naší obci, každoročním zvykem, i letos plánujeme rozsvícení vánočního stromu, které proběhne dne 26. 11. 2022. Všechny spolky v naší obci zde dostanou možnost se zapojit.

Na závěr bych vám chtěla ještě jednou poděkovat a popřát všem hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. Držte nám pěsti a buďte nám nápomocni, protože je ověřeno životem, že shoda buduje, neshoda ruinuje. Dejme se proto do toho společně.
Děkuji.
 


Ing. Ivana Ježková Ph.D
starostka obce 

Datum vložení: 24. 10. 2022 19:05
Datum poslední aktualizace: 15. 12. 2022 10:12
Autor: Soňa Švidrnochová

Aktuální počasí

dnes, pátek 27. 1. 2023
zataženo 1 °C -2 °C
sobota 28. 1. mírné sněžení 0/-2 °C
neděle 29. 1. mírné sněžení 0/-6 °C
pondělí 30. 1. déšť se sněhem 1/-4 °C

Interaktivní turistická mapa

Interaktivní turistická mapa

OSTRAVA !!!

logo OSTRAVA !!!

Czech Point

logo Czech Pointu

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Informace, které by Vás mohly zajímat…


Jsme členy mikroregionu Matice Slezská

mikroregion Matice Slezská

www.maticeslezska.cz